środa, 1 stycznia 2020

Noworoczny Tag Książkowy

Wiecie czym jest nekromancja? To wskrzeszanie umarłych, a właśnie taki był ten blog w ostatnim czasie- martwy. Zawiesiłam go na czas, gdy przygotowywałam się do matury, a później miałam problem z tym, aby do niego wrócić, ale stwierdziłam, że początek 2020 roku, czyli też początek nowej dekady to dobry czas na powrót do tego, co tak bardzo lubiłam.
Już niedługo pojawią się nowe recenzje, ale na dobry początek postanowiłam, że opublikuję coś lżejszego, czyli Noworoczny Tag Książkowy- takie moje małe postanowienia noworoczne.

1. Autor, z którym chciałabym rozpocząć przygodę w nowym roku
Ciężko jest mi się do tego przyznać, ale autorką, której do tej pory nie czytałam jest Samantha Shannon i bardzo bym chciała nadrobić jej twórczość w 2020 roku zwłaszcza, że zarówno serię "Czas Żniw" (bez "Pieśni Jutra") jak i "Zakon Drzewa Pomarańczy" mam u siebie na pułkach (jedno w Warszawie, a drugie w Krakowie).

2. Książka, którą chciałabym przeczytać
Tutaj wybór był bardzo ciężki, ponieważ jest mnóstwo powieści, które planuję przeczytać w nowym roku, ale ostatecznie zdecydowałam się na "Simon oraz inni homo sapiens" (lub też "Twój Simon") autorstwa Becky Albertalli. Nie mam pojęcia czemu jeszcze jej nie przeczytałam, ale dalej tak być nie może.

3. Klasyk, który chciałabym przeczytać
Z tym pytaniem nie miałam akurat żadnego problemu, bo mam taką jedną książkę, którą kupiłam na ostatnich Krakowskich Targach Książki i jest to "Dracula" Brama Stokera.
Swoją drogą miałam pomysł na zrobienie takiego mini segmenciku na blogu z literaturą klasyczną. Jeśli bylibyście zainteresowani czymś takim możecie dać mi znać.

4. Książka, którą chciałabym przeczytać po raz kolejny
Kwestia jest taka, że raczej nie czytam książek po kilka razy (z wyjątkiem tych, które czytałam przed założeniem bloga, a później do nich wracałam żeby napisać ich recenzje, ale takie już się skończyły). Być może w ciągu roku stwierdzę, że jednak chcę coś sobie odświeżyć, ale to nie jest żaden plan.

5. Książka, którą mam od długiego czasu i chciałabym przeczytać
Połowa mojej biblioteczki, ale ponieważ muszę się na coś zdecydować to niech będzie to "Pod prąd", czyli książka-wywiad z Robertem Biedroniem. Leży ona u mnie już od kilku lat, z autografem i dedykacją, a mi jest do niej cały czas jakoś nie po drodze.

6. Wielka książka, którą chciałabym przeczytać
Tutaj mój wybór padł padł na naprawdę dużych rozmiarów zbiór opowiadań H.P. Lovecrafta, czyli "Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści", z którą mam jednak dość poważny problem właśnie ze względu na jej gabaryty: muszę ją przeczytać będąc w Warszawie, bo jest za duża żebym wiozła ją do Krakowa :(

7. Autor, którego już czytałam i chciałabym przeczytać więcej
Stephen King- bardzo lubię książki tego autora, a wydał ich na tyle dużo, że mam jeszcze trochę do przeczytania.

8. Książka, którą dostałam na święta i chciałabym przeczytać
W sumie na święta dostałam trzy książki, z pośród których jedną czytałam już dość dawno temu i są to "Wichrowe Wzgórza" Emily Bronte, ale i tak się z niej bardzo cieszę bo jest w pięknym wydaniu od Świata Książki, a kolejną jest "Rozważna i romantyczna" Jane Austen i to właśnie ta książka jest moim wyborem do przeczytania na 2020 rok.

9. Seria, którą chciałabym przeczytać (od początku do końca)
Jest takich kilka, ale tą, na której najbardziej mi zależy jest cykl "Pieśni lodu i ognia" Georga R.R. Martina głównie ze względu na to, że chcę w końcu obejrzeć "Grę o tron", a nie lubię oglądać ekranizacji bez wcześniejszego przeczytania książki/książek.

10. Seria, którą chciałabym dokończyć (już zaczęta)
Na pewno chciałabym dokończyć serię "Flawia de Luce" Alana Bradley'a. Jak do tej pory przeczytałam tylko pierwszą część tego cyklu, ale na półce mam też dwie kolejne i mam nadzieję, że będą równie urocze (recenzja "Flawia de Luce. Zatrute ciasteczko" pojawi się już niedługo na blogu).

Wygląda na to, że jeśli chodzi o ten pierwszy post w 2020 roku i pierwszy post po reaktywacji bloga to to już by było na tyle. Mam nadzieję, że dobrnęliście do końca i zostaniecie tu ze mną da dłużej, bo mam zamiar ruszyć z pełną parą i publikować dosyć regularnie.
Chciałabym także życzyć wam wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku i żeby był on jeszcze lepszy niż rok miniony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz