wtorek, 10 maja 2016

To już 2 lata! (Podsumowanie i Tag "Czytelnicze nawyki")

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie!
W dniu kiedy publikuję ten post (to jest 10 maja 2016 r. ) mijają dokładnie dwa lata od założenia mojego bloga.
 W zeszłym roku okazji pierwszych urodzin w poście pojawiło się bardzo dużo cyfr: lata, miesiące, tygodnie, dni, godziny, minuty i sekundy oraz dokładne podsumowanie mojej blogowej działalności. W tym roku podsumowanie zostaje i dołączam jeszcze Tag "Czytelnicze nawyki", żebyście mogli dowiedzieć się o mnie troszkę więcej :)


Podsumowanie:

~ogólna ilość postów: 81
~recenzje: 62
~posty o innych treściach: 19

~ilość obserwacji: 73
~ilość komentarzy: 213
~ilość wyświetleń: 7730

Bardzo dziękuję wam wszystkim za takie statystyki, bo wszystko co piszę, piszę dla was i cieszę się, że spotyka się to z pozytywnym odzewem. Oby tak dalej lub jeszcze lepiej.Tag "Czytelnicze nawyki"

1. Czy masz konkretne miejsce w domu do czytania?
Tak. Czytam tylko i wyłącznie u siebie w pokoju. Najczęściej moim czytelniczym kącikiem jest łóżko, czasem podłoga przy ścianie kiedy rozciągam się do szpagatu poprzecznego i chcę zapomnieć o tym, jak bardzo bolą mnie biodra.
2. Czy używasz zakładek do książek, czy wolisz przypadkowe kawałki papieru, bilety itp.
Zdecydowanie chętniej używam zakładek i zawsze staram się mieć jakąś przy sobie, zwłaszcza jak wyjeżdżam, ale gdy z jakiegoś powodu zapomnę to używam cokolwiek, co mam pod ręką. Moją chyba najdziwniejszą zakładką był kawałek folii aluminiowej.
3. Czy możesz po prostu przerwać czytanie książki, czy musisz dojść do końca rozdziału lub konkretnej ilości stron?
Czytam praktycznie zawsze do końca rozdziału. Wyjątek stanowią książki, których rozdziały mają ponad 50 stron: czasem czytam do końca, a czasem jestem zbyt zmęczona żeby to zrobić (biorąc pod uwagę że najczęściej czytam późnymi wieczorami).
4. Czy pijesz lub jesz coś w trakcie czytania książek?
Zdarza mi się pić kawę lub herbatę, ale kubek zawsze stoi możliwie jak najdalej od książki. Nie zdarzyło mi się jeszcze jeść podczas czytania.
5. Czy jesteś wielozadaniowa, czy możesz podczas czytania słychać muzyki itp.?
Zdecydowanie nie. Kiedy byłam młodsza zawsze do czytania zakładałam słuchawki i włączałam muzykę czemu zawsze dziwili się moi rodzice, a teraz z tego wyrosłam i gdy czasem zdarza mi się tak zrobić, to nie jestem w stanie skupić się ani na muzyce, ani na książce.
6. Czy czytasz jedną książkę, czy kilka na raz?
Jedną, chyba że w tym samym czasie wypadnie mi że muszę coś przeczytać do szkoły i po prostu niema innej opcji jak tylko porzucić na chwilę wcześniejszą lekturę.
7. Czy możesz czytać książki tylko w domu, czy gdziekolwiek?
Kiedyś mogłam czytać tylko w domu, a teraz coraz częściej wychodzę z książką na miasto, czytam w autobusie lub w szkole na przerwach i hałas mi prawie w ogóle nie przeszkadza. 
8. Czy czytasz książki nagłos czy tylko w myślach?
Tylko w myślach. Kiedyś byłam katowana czytaniem nagłos, a do tej pory jak jestem zmuszona coś przeczytać to reakcja ludzi jest przeważnie taka, że jak można tak źle czytać, kiedy czyta się tak dużo. Zwyczajnie nie umiem czytać głośno.
9. Czy czytasz książki na przód, omijasz strony, czytasz zakończenie?
Niestety, czytam zakończenia. Jestem na siebie strasznie zła z tego powodu, ale taka jest prawda; zawsze, zanim zacznę czytać książkę od początku, czytam zakończenie. Czasem zdarza mi się coś pominąć, ale najczęściej są to długie, zbędne opisy.
10. Czy zaginasz grzbiet książki?
Mam tylko jedną książkę z wygiętym grzbietem, a zanim to zrobiłam przeżywałam istną męczarnię. Tą książką jest zbiór opowiadań Stephena King'a "Marzenia i koszmary", który posiadam w wersji kieszonkowej. Mniej więcej w połowie książki musiałam zagiąć grzbiet, bo w przeciwnym razie nie dałabym rady tego przeczytać. Ogólnie rzecz ujmując jestem ogromną przeciwniczką zaginania grzbietów tak samo jak zaginania rogów stron.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy dotarli do końca. Cieszę się, że ze mną jesteście i mnie wspieracie. Wszystkich chętnych zapraszam do wykonania tego tagu (w komentarzu podlinkujcie mi swoje odpowiedzi, z chęcią poczytam). 
Dziękuję, że jesteście ze mną już 2 lat i mam nadzieję, że będzie tego jeszcze więcej. Buziaki :*

4 komentarze:

 1. Gratuluję tak świetnego wyniku i życzę dalszych sukcesów ! ;)
  Pozdrawiam ! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję takiego sukcesu :*

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wytrwałości i życzę dalszych sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 4. gratuluję!to naprawdę świetne wyniki! 😊
  pozdrawiam...i powodzenia w dalszym blogowaniu!
  marcepanowerecenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń