piątek, 20 czerwca 2014

Pamiętnik Cathy

 Dzisiaj przybywam do was z recenzją książki pt. „Pamiętnik Cathy” autorstwa Seana Stewarta. Jest to napisana w formie pamiętnika powieść z wątkami detektywistycznymi, fantastycznymi i miłosnymi, czyli to co tygryski lubią najbardziej.
Ostatnie miesiące to dla Cathy pasmo zmartwień: umiera jej ojciec; najlepsza przyjaciółka czepia się o rzeczy, które dla niej są drobnostkami; przez ciągłe wagary praktycznie zawala szkołę i dodatkowo jej chłopak zrywa z nią z dnia na dzień, i znika. Cathy postanawia dowiedzieć się, dlaczego Victor ją porzucił. Dziewczyna brnie w labirynt zagadek, z których każda rozwiązana przynosi ze sobą kolejne.
Podoba mi się sposób w jaki została napisana ta książka. Zawiera ona dużo „odręcznych” dopisków, rysunków, które dodają autentyczności, ale niestety czasem zlewają się z tekstem przez co ciężko go rozczytać. Dodatkowo bardzo podoba mi się to, że do książki dołączone są zdjęcia, wycinki z gazet, kartki z notatnika itp. co jest pewnym uzupełnieniem historii.
Dla mnie jedynym minusem jest to, że czasem ciężko się połapać o co chodzi (na. przy rozmowie z komunikatora internetowego), ale chyba taki był cel.
Moje rozwiązywanie zagadek razem z Cathy wyglądało mniej-więcej tak:
Jej! Już wiem o co chodzi! → Ale chwila...to jest bez sensu... → Nie, jednak miałam racje!! → Albo nie... → Dobra, poddaję się
Ostatecznie okazało się że to co wymyśliłam na samym początku jest prawdą . W przyszłości zostanę detektywę.


Pozdrawiam :*


5 komentarzy:

 1. Oo jaka świetna recencja :)
  http://dzasta98.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna szukałam tej książki i nigdzie nie mogłam znaleźć. Można wiedzieć gdzie ją kupiłaś? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wypożyczyłam ją z mojej szkolnej biblioteki
   też wszędzie jej szukałam, ale nie mogłam znaleźć

   Usuń
 3. Chetnie przeczytam. Swietna recenzja! :)
  http://blog-by-rid.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki tobie o twojej recenzji nabrałam ochoty na kupienie tej książki ♥ Obserwuję.

  http://yuxu-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń