niedziela, 11 maja 2014

Kraina Lodu


„Frozen” czyli „Kraina Lodu” to amerykański film animowany z roku 2013 produkcji Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka i Jennifer Lee.
Jakieś pół roku temu był ogromny szał na ten film (nawet ksiądz na kazaniu o nim mówił) ale ja obejrzałam go dopiero niedawno.
Pierwsze co pomyślałam po włączeniu: ładna grafika. Naprawdę uważam że na przełomie lat animacja Disney'a się rozwija. Porównajmy np. „Dzwonnik z Notre Dame” 2002r. , „Mulan 2” 2004r. , „Dzwoneczek” z 2008 i naszą „Krainę Lodu”-stanowczo widać poprawę.
Film opowiada o dwóch księżniczkach: starszej Elsie, posiadającej magiczną moc i jej młodszej siostrze Annie. We wczesnych latach dziewczynki były nierozłączne lecz gdy pewnego dnia podczas zabawy Elsa wbiła Annie lodową drzazgę w głowę postanowiła odgrodzić się od niej by nie zrobić jej nigdy więcej krzywdy. Początkowo gdy żyli król i królowa wszystko układało się dobrze ale po ich śmierci, kiedy Elsa miała przejąć tron wszystko wymsknęło się spod kontroli.
Mnie osobiście najbardziej podoba się motyw „prawdziwej miłości” (osoby, które już oglądały wiedzą o co chodzi, a tym który jeszcze nie widzieli nie będę spoilerować) oraz postać bałwana Olafa.

A jaka jest wasza opinia? Piszcie.
Pozdrawiam :*Brak komentarzy:

Prześlij komentarz